Günümüzün en az 3 saatini evde, ofiste yada bir cafede koltuklarda oturarak zamanımızı geçiririz.

İnsanların zamanının sürekli oturarak geçirdiği koltuklardaki en önemli unsurlardan biri, üzerlerindeki koltuk kumaşlarıdır. Koltuk kumaşlarının diğer adı olan Döşemelik Kumaşlar öyle bir kullanışlı olmalıdır ki, üzerinde otururken sizi rahatsız etmemeli, pratik temizlenmeli, çok çabuk yıpranmaması gerekmektedir.

Bu sebeple en çok kullanışlı koltuk kumaşı, kolay kullanıma ait, göze hoş gelen ve uygun fiyatlı döşemelik kumaşlarıdır.

Koltuk kumaşı seçerken nelere dikkat etmeliyiz.

Evinizdeki oturma grubunuzda yada cafenizdeki müşteri koltuklarındaki koltuk kumaşını seçerken, öncelikle ortamınıza uygun ve içinize sinen bir renk tonu seçmelisiniz.

Örneğin açık tonlarda yada koyu tonlarda döşemelik kumaş seçmek, sizin tamamiyle göz zevkiniz ile alakalıdır. Açık renklerin daha az tercih edilmesinin sebebi, kirleri ve lekeleri hemen göstermesidir.

Evinizde evcil hayvan varsa, tüy bırakan bir kumaş tipi seçmeniz sizin için iyi olmayacaktır.

Mesela evinizde bebek ve küçük çocuk varsa, koyu tonların seçmeniz iyi olacaktır. Çünkü döşemelik kumaş temizliği için kolay temizlenebilir bir kumaş seçmeniz gerekmektedir.

Döşemelik ve koltuk kumaşıyla ilgili diğer bir önemli neden ise sağlamlık ve kumaş kalitesidir. Ekonomik olarak etkilenmemek için döşemelik kumaş satın alırken doğru ve sağlam karar vererek, satın aldığınız koltuk kumaşı uzun yıllar kullanmanız bütçeniz için daha sağlıklı olacaktır.

En çok hangi koltuk kumaşı tercih edilmektedir?

Ülkemizdeki insanların en çok tercih ettiği koltuk kumaşları, kolay temizlenebilir ve leke tutmayan kumaşlardır. Bakılan istatistiklere göre ülkemizde en çok tercih edilen koltuk kumaşı tay tüyü döşemelik kumaştır.

Dilerseniz bununla ilgili en çok hangi döşemelik kumaş tercih edilmektedir sayfasını birlikte inceleyelim.